Dorost

Co je to dorost?

Církevní dorost našeho Frýdecko-Místeckého SCEAV je oddíl určený pro starší děti a mládež. Cílem dorostu je vybudování kamarádských vztahů mezi vrstevníky a zároveň má dorostencům ukazovat cestu k Bohu

Dorost vedou tři dospěli lidé: Michal Halama, Jakub Toman a Lukáš Borecki. Dále se každý týden vybírá jeden dorostenec, který pomáhá s programem a další si připravuje test pro ostatní.

Chci chodit na váš dorost

Rádi uvítame každého nového dorosťáka, který by měl zájem. Vůbec nevadí, že nejsi věřící! Nikdo z nás není dokonalý =)

Pokud máš zájem chodit k nám, tak zavolej nebo napiš komukoliv z našich dorostových vedoucích nebo rovnou přijď v pátek v 17 hodin k nám na faru. Měli bychom tam být!

Co děláme na našem dorostu?

Náš dorost má pravidelný charakter.

Každý pátek se nejprve ve čtyři hodiny odpoledne sejde dorostová kapela, která se učí hrát nové písničky na své nástroje.

V pět hodin odpoledne se pak sejdou všichni dorostenci a zahájí dorost úvodní modlitbou. Následně si poví, jak se přes týden měli, co zajímavého prožili a pak zazpívají z našeho zpěvníku několik křesťanských písniček. U některých písniček hraje i dorostová kapela.

Dále nastává důležitá část dorostu – studium Bible. Každý týden nějaký dorostenec připraví pro ostatní jednoduchý test na zadanou kapitolku z Bible. Výsledky z testu se bodují a dorost tak může soutěžit mezi sebou v celoroční soutěži. Pak se kapitolka znovu přečte a vedoucí dorostu, nebo pozvaný host ostatním vyloží co je v té kapitolce myšleno. Následně společně diskutuje o tom, co nás zaujalo.

Aby se dorostenci jen neučili, tak společně hrajeme hry. Někdy se hrají deskovky, jindy zase pohybové hry a to jak venku, tak i uvnitř fary.

Dorostové akce

Náš Frýdecko-Místecký dorost má spoustu zajímavých akcí. Navštívili jsme vánoční koncert, měli jsme přespávačku na faře nebo jsme byli v Ostravě v Laser Aréně. Jindy má zase naše dorostová kapela vystoupení.

Čas od času naše akce děláme společné akce s jinými dorosty naší Církve, nebo s Církví Bratrskou z Frýdku-Místku, kde mají taky dorost.

V létě bývá letní pobyt na několik dní. Posledně jsme jeli na chatu Kiczera.

Jestli Tě zajímají naše další akce, které podnikáme, mrkni na náš instagram.

Pokud hledáš nějaká témata na dorost, nebo pobyt, můžeš je najít zde