Cesta na Planetu X – pobyt frýdecko-místeckých sborů SCEAV a Církve Bratrské

Od 2. srpna do 9. srpna probíhal náš dorostový pobyt společně s dorostem Církve Bratrské na chatě Kiczeře. Za sebe, ale i za ostatní mohu říct, že pobyt byl velice povedený.

Výlet na Kamenitý, dorost SCEAV a CB z Frýdku-Místku
Expedice na Kamenitý

Program byl velice pestrý. Jeho téma bylo objevení a let na Planetu X, které bylo velice úzce propojeno s biblickým vyvedením Izraelců z Egypta. Každý den dorostenci přemýšleli nad úryvky z Bible, zpívali svoje oblíbené písničky, zejména Údolí suchých kostí, či hráli velmi zajímavé a originální hry všeho druhu.

LARP Útěk Izraelců z Egypta - Dorostový pobyt 2020 SCEAV a CB Frýdek-Místek
LARP(Hraní rolí) na téma útěk Izraelců z Egypta

Kromě klasických běhacích her zde dorostenci chodili skrz les, aby našli lék na jed způsobující slepotu, či popisovali jejich expedici na planetě, kterou zapisovali do lodního deníku. Sblížili také svůj vztah k přírodě vařením čaje z okolních bylinek a lesních plodů, a že tu toho rostlo, či podnikali výlety po okolních horách.

Vaření bylinkového čaje skupinkou Space X - Dorostový pobyt SCEAV a CB Frýdek-Místek 2020
Vaření bylinkového čaje skupinkou Space X

Dorostenci byli dělení na pět soupeřivých skupinek, které vedl jejich nejstarší člen. Ten pomáhal své posádce udržet ji v chodu, organizoval ji a vedl je na cestě k vítězství. Vyzkoušel si tak roli vedoucího, což mu rozhodně pomůže v budoucnu.

Zamyšlení nad Božím slovem skupinkou Marťani - Dorostový pobyt SCEAV a CB Frýdek-Místek2020
Zamyšlení nad Božím slovem skupinkou Marťani

Jednoho večera k nám přišel promluvit místní bratr – pamětník o tom, jak se tady žilo kdysi na horách, jaké to je dnes a jaké to bylo tenkrát. Že kolem žije plno lišek, vlčí smečka, či nedávno tu byl spatřen i medvěd. Povídal o cestě školáků, kteří museli chodit i šest kilometrů přes hory do školy nebo o tom jak dělníci v třineckém Werku čas od času usnuli na zastávce.
K tomu nám dovezl parádně upečenou drůbež z jeho farmy, na které jsme si moc pochutnali.

Povídaní pamětníka pana Zagury - Dorostový pobyt sborů SCEAV a CB Frýdek-Místek
Povídaní pamětníka pana Zagury. Vlevo Petr Kučera, vpravo pán Zagura

Další fotky naleznete na Dropboxu Marka Moškoře